Kropelkowo...czyli dlaczego kochamy Mgłę?


'Bolehovianno' - Sfilata di Moda

    Wczoraj zaprzyjaźniony fotoreporter, zarazem światowej sławy fotograf mody, przywiózł mi serię zdjęć z najnowszego pokazu, który odbył się (a jakże!) w odzieżowej stolicy Europy - Bolehovianno Citta.
     Najnowszą kolekcję Projektanta, ze względu na jej unikalność, zobaczyć można było tylko w godzinach wczesnoporannych. (Ot, taka ekstrawagancja..).
     Propozycje w sezonie jesień - zima 2010/2011 zdumiewają lekkością i kunsztem wykonania. Nasz Stilista zaprosił do współpracy młodą, lecz świetnie się zapowiadającą gwiazdę włoskich wybiegów, znaną jako Signora Nebbia. W efekcie powstała jedna z najbardziej niezwykłych kolekcji ostatnich lat.
      Dominuje w niej stonowana kolorystyka, modne są wszelkie odcienie przeźroczystości =). Bogactwo i niespotykany urok kolekcji nie tkwią bowiem w samych barwach, lecz w umiejętności wykorzystania naturalnego światła, odbijającego się w strukturze tkanin.
    Dlatego kreacje doskonale prezentowały się na dziewczynach o wyrazistej urodzie... =). Donna Natura jak zwykle stanęła na wysokości zadania, zatrudniając do pokazu modelki z najlepszych domów mody..
      Przeważały swobodne fasony, oplatające figury modelek na kształt pajęczych nitek. Zgodnie z dewizą Projektanta - piękno tkwi w naturalności.
Zachwycająca i niebanalna ornamentyka przyciągała wzrok i zadziwiała umiejętnym łączeniem geometrycznych kształtów oraz harmonią, która w całym tym bogactwie pozwala zachować wrażenie symetrii, smaku i lekkości.
     Serdecznie polecam wyprawę na pokaz. Niebawem, wraz z nadejściem sezonu zimowego, nie będzie można go już obejrzeć=).
      Zobaczą Państwo zapewne kreacje różne od zaprezentowanych na blogu, gdyż Projektant na każdy Swój pokaz przygotowuje nowy unikalny ich zestaw. 
Wstęp wolny.

* Zdjęcia nie są mojego autorstwa (oczywiście =)).. Publikuję je za zgodą Autora (bez ujawniania jego danych osobowych ;-)). Ewentualny kontakt z Autorem może się odbyć za moim pośrednictwem. 
Wszelkie prawa zastrzeżone=).

1 komentarz: